De aanslagen van 11 september zijn vandaag 20 jaar geleden. Het was een chaotische en dramatische dag die de wereld voorgoed heeft getekend. Het is algemeen bekend dat er veel complottheorieën over deze ingrijpende gebeurtenis bestaan. De eerste Zeitgeist film heeft hier ook significant aan bijgedragen. Het is voor ons daarom belangrijk om te benadrukken dat de Zeitgeistbeweging niet is ontstaan naar aanleiding van de eerste film.
Op een dag als deze willen we graag aandacht besteden aan de Zeitgeistgedachtegang in de context van 9/11. Het onderliggende probleem dat tot 9/11 heeft geleid, is namelijk breder dan alleen moslimextremisme of een vermeende schaduwregering. In beide scenario's, ongeacht wie verantwoordelijk is voor 9/11, hebben we te maken met een structureel probleem. Zolang we dit structurele probleem niet oplossen, blijft de kans op een volgende 9/11 reëel. Het is daarom belangrijk om stil te staan bij ons gedrag en hoe dit wordt gevormd door de spelregels van onze economie. Willen we dat gedrag veranderen? Dan moeten we gaan nadenken over nieuwe spelregels.
Daarnaast hebben we de indruk dat de 9/11 "truth" documentaires niet volledig objectief zijn geweest, waardoor kijkers moeilijk tot eigen conclusies konden komen. Daarom delen we graag de onderstaande video's voor een bredere context van die fatale dag.